Svařování
Díky dlouhodobé spolupráci s výzkumnými a zkušebními ústavy a rozsáhlé databázi svařovacích postupů podle nejrůznějších světových standardů, můžeme zákazníkovi nabídnout vždy optimální způsob svařování.Jsme schopni vyrábět svařence do maximální hmotnosti 12,5 t z materiálů všech jakostí (uhlík, legovaná ocel, žáropevná ocel i nerez), a to za použití těchto metod:
- 121 (SAW) - automatické stacionární
- 141 (TIG, GTAW) - automatické orbitální
- 111 (MMA, SMAW) - ruční
Pro zhotovování tlustostěnných dílenských svarů například na hlavním cirkulačním potrubí pro jaderné elektrárny, na vysokotlakých tvarovkách a podobně používáme stacionární svařovací automat pro svařování pod tavidlem.
Orbitální svařování
Od roku 2010 používáme orbitální svařovací automat AUTOTIG 600 od společnosti Polysoude. Tento automat pracuje s metodou TIG svařování do úzkého úkosu. Svou povahou je stroj určen primárně pro svařování v náročných montážních podmínkách. Vzhledem k vysoké kvalitě a ekonomičnosti však stroj v případě volných montážních kapacit používáme i pro provádění dílenských svarů na tlustostěnných výrobcích.Kromě zvýšení produktivity práce tato metoda přináší především eliminaci lidského faktoru v průběhu svařovacího procesu a s tím související minimalizaci chyb. Při svařování potrubí o velkých tloušťkách stěny metodou TIG do úzkého úkosu dochází k úspoře až 60% vlastního svařovacího času. Kvalita svarů je 100% bez indikací s dokonale provedeným kořenem i povrchem svaru. Orbitální svařování do úzkého úkosu standardně provádíme pro obvodové svary trubek s vodorovnou i svislou osou pro materiál X10CrMoVNb9-1 (A335 P91) pro průměry nad 177 mm a tloušťky stěny do 80 mm, pro materiál X10CrWMoVNb9-2 (A335 P92) pro průměry trubky nad 262 mm a tloušťka stěny do 170 mm. Další materiály a dimenze jsme připraveni svařovat po provedení potřebných zkoušek.