O SPOLEČNOSTI

Detail fotografieDetail fotografieDetail fotografieDetail fotografie

MODŘANY Power, a. s.

Společnost MODŘANY Power, a.s. je v současnosti nejvýznamnějším českým výrobcem a dodavatelem potrubních systémů pro energetiku. Za více než sto let své existence disponuje společnost bohatými zkušenostmi mnoha generací dělníků a techniků, kteří se podíleli na vývoji, projektování, výrobě a montáži potrubních systémů a armatur do elektráren ve více než 40 zemích celého světa.

Naší specializací jsou především dodávky potrubních systémů, potrubních dílů a armatur pro vysoké teploty a tlaky a pro primární okruhy jaderných elektráren. Kromě energetiky dodáváme potrubí a potrubní díly i pro plynárenství, petrochemii, či stavebnictví. Většinu činností zajišťujeme sami nebo prostřednictvím našich dceřiných společností. Disponujeme rozvětvenou sítí poboček a stálých i dočasných montážních pracovišť nejen v Čechách a na Slovensku, ale i v dalších zemích Evropy.

V oblasti energetiky jsou kladeny přísné nároky na kvalitu, bezpečnost a ochranu životního prostředí. Proto této oblasti věnujeme zvýšenou pozornost. Máme zaveden certifikovaný integrovaný systém řízení a disponujeme příslušnými oprávněními, potřebnými pro dodávky do energetiky v souladu s normami ČSN, EN, ASME, GOST, KTA.

Fakta

Počet zaměstnanců:
167
Výrobní kapacita:
300 t / měsíc ; 120 000 hod/rok

Maximální rozměr výrobku:
Ø 2,5 m x 15 m

Maximální hmotnost výrobku:
12,5 t

Výrobní plocha:
12.100 m2

Skladovací plocha:
6.700 m2

Aktuální projekty

MODŘANY Power vyexpedovali VT převáděcí potrubní turbíny pro elektrárnu Gardanne (Francie)

28.8.2017

MODŘANY Power vyexpedovali VT převáděcí potrubní turbíny pro elektrárnu Gardanne (Francie)MODŘANY Power vyexpedovali VT převáděcí potrubní turbíny pro elektrárnu Gardanne (Francie)

Dne 28 srpna 2017 společnost MODŘANY Power dokončila realizaci a vyexpedovala vysokotlaké převáděcí potrubní turbíny pro elektrárnu Gardanne ve francouzské Provence.
Elektrárna Gardanne ve francouzské Provence prodělává kompletní obnovu. Původně totiž spalovala jen uhlí, nově však bude spalovat hlavně biomasu.
V rámci přeměny bude vyměněn kotel, proběhne přestavba turbín a také bude zaveden nový systém čištění spalin. Kvůli uvedeným změnám sice klesne elektrický výkon elektrárny z původních 250MW na 170MW, na druhou stranu elektrárna se tím stane „ekologičtější“ a její životnost se prodlouží o dalších 20let. Dodavatelem turbíny je Doosan Škoda Power, provozovatelem Societe Nationale d'Electricite et de Thermique (E.ON France).
Společnost MODŘANY Power v rámci výroby vysokotlakého převáděcího potrubní turbíny zajišťovala výrobu celkem 16 ohybů OD219x32, OD114x17,5 a OD60x12,5 z materiálu P91, a také svařování. Svary tlakových dílů byly úspěšně ověřeny hydrostatickou pevnostní tlakovou zkouškou o tlaku 421 barů. Výroba proběhla dle normy ČSN EN 13 480 a v souladu s PED 2014/68/EU.

Člen skupiny

CTYGROUP

Cze | Eng | Rus


Všechna práva vyhrazena: MODŘANY Power, a.s.
Webové stránky: NETservis s.r.o.