Spolupráce s ČVUT v rámci programu Inovační vouchery v Praze

3.2.2014

Spolupráce s ČVUT v rámci programu Inovační vouchery v Praze

Naše dceřiná společnost MODŘANY Trade zahájila v lednu 2014 spolupráci s ČVUT, fakultou strojní. Navazujeme tímto na dlouhodobou spolupráci mezi touto vysokou školou a jednotlivými společnostmi skupiny MODŘANY.
Aktuální spolupráce se týká vytvoření výpočtového programu, který bude používán pro výpočet pevnosti a životnosti šoupátek a tlakových zámků ze žáropevných materiálů 1.4903 (P91) a 1.4901 (P92) podle norem EN 12952-3 a EN 12952-4. Výpočet umožní zohlednit nejen provozní parametry, ale i konkrétní provozní režimy dané elektrárny (počet studených a teplých startů).
V rámci realizace tohoto úkolu provede řešitelský tým pod vedením Prof. Ing. Vojtěcha Dynybyla, Ph.D., rešerši obou norem, připraví metodický návod pro výpočet pevnosti a životnosti šoupátek a tlakových zámků. Dále budou realizovány 3D parametrické modely šoupátka a tlakového zámku a na základě těchto modelů budou vytvořeny programy pro výpočet jejich pevnosti a očekávané doby životnosti.
Tento vývojový projekt je spolufinancován z prostředků Hlavního města Prahy v rámci programu Akcelerace. Společnost MODŘANY Trade se tohoto programu zúčastnila v loňském roce v rámci projektu Inovační vouchery a získala příspěvek ve výši až 200 tisíc Kč.

Člen skupiny

CTYGROUP

Cze | Eng | Rus


Všechna práva vyhrazena: MODŘANY Power, a.s.
Webové stránky: NETservis s.r.o.