Podpis memoranda o porozumění se společností AREVA NP SAS

6.3.2012

Podpis memoranda o porozumění se společností AREVA NP SAS

Za účasti velvyslance Francouzské republiky pana Pierra Lévyho podepsala dne 5. března 2012 společnost MODŘANY Power, a.s. spolu s dalšími 13 českými podniky Memorandum o porozumění s francouzskou společností AREVA NP SAS. Memorandum vymezuje základní podmínky dlouhodobé spolupráce zúčastněných společností v oblasti realizace jaderných projektů v rámci České republiky i dalších zemí.

Generální ředitel společnosti MODŘANY Power, a.s. Ing. Ladislav Krajňák při této příležitosti řekl: „Možnost navázat spolupráci s tak významným světovým hráčem na energetickém trhu, jakým je společnost AREVA, je pro nás velmi významným krokem v naší již bezmála stoleté historii. Jadernou energetikou se naše společnost zabývá již od 60. let, podíleli jsme se na výstavbě všech jaderných elektráren tehdejšího Československa a na všech stále aktivně působíme. Máme bohaté zkušenosti s dodávkami jak pro primární, tak i sekundární okruhy jaderných elektráren, v současné době se aktivně podílíme na dostavbě 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Mochovce, kam dodáváme veškeré nejdůležitější potrubní systémy.

Účast na projektech zastřešených společností AREVA nám otevírá možnost získat nové zkušenosti, seznámit se s odlišným technologickým řešením jaderných elektráren, než která jsou běžně užívána v našem regionu, a zároveň rozšířit portfolio našich zákazníků o trhy, na kterých jsme dosud neměli možnost působit.
Skutečnost, že si nás společnost AREVA vybrala pro možnou spolupráci, má pro nás význam i jako potvrzení naší pozice klíčového dodavatele do jaderné energetiky, kterou jsme si vybudovali na základě svých dlouholetých zkušeností a bohatých referencí v tomto oboru.“





Člen skupiny

CTYGROUP

Cze | Eng | Rus


Všechna práva vyhrazena: MODŘANY Power, a.s.
Webové stránky: NETservis s.r.o.