MODŘANY Power, a.s. podepsala memorandum o spolupráci se společností ROSATOM

8.11.2011

MODŘANY Power, a.s. podepsala memorandum o spolupráci se společností ROSATOMMODŘANY Power, a.s. podepsala memorandum o spolupráci se společností ROSATOM

Společnost MODŘANY Power, a. s., dne 25. října tohoto roku podepsala společně s dalšími 14 českými podniky memorandum o spolupráci s Rusatom Overseas, dceřinou společností skupiny ROSATOM. V rámci podepsaných smluv si česká a ruská strana vymezily podmínky dlouhodobé spolupráce mezi českými dodavateli a ROSATOMEM při výrobě, montáži a výstavbě jaderných elektráren s reaktory typu VVER v České republice, Ruské federaci a v dalších zemích. Zároveň tyto smlouvy ošetřují transfer špičkových technologií a školení specialistů pro zajištění výroby a zařízení pro nejmodernější typ jaderného vbloku VVER ze strany ROSATOM.

Memoranda byla podepsána na mezinárodním Fóru dodavatelů pro jaderný průmysl Atomex Evropa 2011, které probíhal v Praze 25. a 26 října 2011 v Národním domě na Vinohradech. Konference Atomex se konala již třetím rokem s cílem rozšířit počet dodavatelů zařízení a služeb pro projekty stavby jaderných elektráren realizovaných na základě ruských technologií v Rusku a zahraničí a tím zlepšovat kvalitu dodávaných služeb a technologií a optimalizovat investiční zdroje.

Pro společnost MODŘANY Power je podpis smlouvy se společností ROSATOM významnou příležitostí zapojit se úzce do spolupráce při nabídce pro dostavbu JE Temelín a zároveň se nad rámec tohoto projektu začlenit do dodavatelského řetězce společnosti tak zásadního významu, jakým ROSATOM bezesporu je, a tím získat možnost dodávat na zahraniční trhy, což je z pohledu perspektiv energetického průmyslu v současnosti klíčovou záležitostí.

Člen skupiny

CTYGROUP

Cze | Eng | Rus


Všechna práva vyhrazena: MODŘANY Power, a.s.
Webové stránky: NETservis s.r.o.